CRAFTER

Pivovar řady CRAFTER je druhým největším pivovarem řady
EASY-BREW-TECH. Spadá pod kategorii CRAFT BREWERIES a umožňuje výstav v rozsahu 1 500 až 15 000 hl piva ročně.

33

HL

Dvounádobová bloková varna pivovaru CRAFTER dosahuje objemu 33 hl. Optimalizovaným výstavem této řady je
3 000 hl
za rok, v případě rozšíření až 7 500 hl ročně.

ECONOMY & PLATINUM

Preferujete kvalitu v jednoduchém provedení za nejpřijatelnější cenu a oceníte rychlost dodání? Potom je pro Vás ideálním řešením základní zpracování pivovaru CRAFTER ve variantě ECONOMY.

Máte rádi luxus a potrpíte si na sofistikované zpracování každé části, která tvoří oslnivý celek? Nadstandartní provedení základní řady CRAFTER s možností rozšíření výstavu Vám nabízí varianta PLATINUM.

Kde najdete CRAFTER?

Rodinný pivovar Zichovec

ČR, Louny, 2016

V březnu 2016 byl zprovozněn pivovar Zichovec v Lounech. PACOVSKÉ STROJÍRNY dodaly pivovar na klíč s plánovaným výstavem 10 000 hl/rok s možností rozšíření na 20 000 hl/rok. Srdcem pivovaru je dvounádobová plně automatická varna s vířivou kádí o objemu 30 hl. Dále byly dodány 4 ks cylindrokónických tanků o objemu 60 hl, 2 ks cylindrokónických tanků 30 hl a další příslušenství. Pivovar je situovaný v bývalém areálu cvičné tankové střelnice. Místo tanků připravených ke cvičným střelbám se tu vyjímá 20 tanků pivních. Součástí pivovaru je i podniková prodejna a na bývalé kontrolní věži vznikla rozhledna, odkud se návštěvníci mohou kochat pohledem na malebné kopce Českého středohoří. Rodinný pivovar ZICHOVEC a s ním související slogan TO PííííVO bude můžete potkat na různých festivalech, kam své pivo budou dovážet Pívobusem.

Pivovar Trautenberk

ČR, Horní Malá Úpa, 2016

Pivovar Trautenberk, jehož dominantou je nerezová varna pro objem vyrážené mladiny 30 hl na jednu várku, ležácké tanky s objemem 60 hl, výrobník ledové vody VLV 460 a další zařízení se nachází v Pensionu Družba v Horní Malé Úpě. Tato atraktivní lokalita ležící ve východních Krkonoších na hraničním pásmu České republiky a Polska je v zimním období vyhledávána řadou lyžařů a místní turistické stezky lákají v letních měsících milovníky turistiky. Zákazníky zmiňovaného pivovaru zajisté upoutají cylindrokónické tanky, které jsou umístěné na vyvýšené konstrukci. Jsou nepřehlédnutelné již z hlavní silnice vedoucí kolem objektu. Investor si vybral PACOVSKÉ STROJÍRNY jako renomovaného dodavatele minipivovarů. Roční výstav pivovaru Trautenberk je přibližně 8 000 hl a pivo bude k dostání i v dalších lokalitách Krkonoš, jako jsou Janské Lázně apod.

Hostivar II

ČR, Praha 10, 2017

Nejlepší referencí je bezpochyby spokojený zákazník, kterým se pro nás hrdě stala společnost Pivo Hostivar. V roce 2015 jsme zákazníkovi dodali Pivovar Trautenberk do Horní Malé Úpy, ležící až ve výšce 1045 m. n. m. v Krkonoších, a v současné době pro společnost Pivo Hostivar dokončujeme montáž dalšího pivovaru v Horních Měcholupech.

Současný pivovar v Horních Měcholupech nahradí trojnásobně větší technologie dodaná z PACOVSKÝCH STROJÍREN. Pivovar Hostivar se skládá z dvounádobové varny o objemu 33 hl, vířivé kádě, která je na společné pochozí plošině. Pivovar dále tvoří ležácké tanky o objemu 60 hl, kvasné kádě o objemu 60 hl a cylindrokónické tanky o objemu 30 hl. Kompletní pivovar dotváří ostatní zařízení jako šrotovník sladu, výrobník glykolu, kompresor, vyvíječ páry, čerpadla, CIP nádoby, plnička KEG sudů atd.

Browar Artezan

Polsko, Błonie, 2014

Na konci loňského roku proběhlo slavnostní otevření nového průmyslového minipivovaru Artezan, jehož vlastníkem je firma Browar Prywatny.  Na polském pivním trhu se Browar Prywatny stal synonymem kvalitní značky, čemuž napomáhá i jeho výhodná dislokace. Výrobní hala Artezanu se nachází v obci Blonie, přibližně 35 km západně od centra Varšavy.Uvedení minipivovaru do provozu bylo pro investora zásadním krokem, neboť v minulosti vyráběl pivo na malém, svépomocně sestaveném zařízení. Browar Prywatny se specializuje na výrobu svrchně kvašených piv typu ALE, která získala značnou oblibu mezi konzumenty. Dominantní prvek minipivovaru z PACOVSKÝCH STROJÍREN představuje nerezová dvounádobová varna, kterou lze společně s vířivou kádí a gravírovacím pultem ovládat z jedné obslužné plošiny. Jedna várka má objem 3300 l. Zásobník šrotu pojme až 1100 kg sladu, navíc je vybaven mačkadlem sladu a vibračním zařízením pro jednodušší vyprazdňování zásobníku. Přípravu a dávkování sladu vykonává obsluha s minimální fyzickou námahou. Řízení varného procesu umožňuje software vyvinutý zaměstnanci PACOVSKÝCH STROJÍREN. Ovládání probíhá přes dotykový displej zobrazující aktuální stav. Program pracuje i v režimu ručního nebo poloautomatického řízení, dodává se  ve třech jazykových mutacích. Součást dodávky tvořily rovněž cylindrokónické tanky o celkové kapacitě 240 hl, přetlačný tank o objemu 30 hl a zásobník na horkou vodu s objemem 60 hl. K dalším zajímavostem patří například univerzální dávkovač chmele, který umožňuje dávkování chmele přímo do cylindrokónických tanků. V současné době Artezan vyrábí ročně 5.000 až 6.000 hl piva typu ALE.

AleBrowar

Polsko, Lebork, 2016

Do polského města Lebork, které leží u Baltského moře, dodaly a instalovaly PACOVSKÉ STROJÍRNY malý průmyslový pivovar s třínádobovou varnou o objemu 35 hl. Investor, polská společnost AleBrowar, je již na polském trhu s pivem velmi známá a populární, avšak doposud vařili pivo pouze v pronajatých pivovarech, což jim již nadále nevyhovovalo a rozhodli se pro vlastní zařízení. Jak je patrné již z názvu společnosti „ALE“, specializují se na výrobu piv svrchně kvašených. V této kategorii již se svým pivem získali na odborných degustacích několik ocenění. V USA byla tato značka v roce 2016 zařazena mezi top 100 výrobců piva ve světě. Pivovar zahájil svoji činnost v lednu 2017.

Browar Zapanbrat

Polsko, Żywiec, 2016

V prosinci 2016 byl zahájen provoz pivovaru v polském městě Zywiec, které leží nedaleko od česko-polských hranic. Investorem je rodinná firma, která vlastní firmu na výrobu uzenin. Do svého podnikání se rozhodli ještě přidat malý průmyslový pivovar, který byl dodán ve dvou etapách, první část obsahovala sladové a várenské hospodářství a předmětem druhé části bylo ležácké hospodářství.

Dodaná varna je o velikosti 30 hl se dvěma nádobami a vířivou kádí, která je již připravena k budoucímu rozšíření o mladinovou pánev. Cylindro-kónické tanky jsou ve velikostech 30 hl, 60 hl a 90 hl. Investor plánuje vařit především piva s horním kvašením, která jsou na polském trhu velmi populární.

Pivovar Cristal Georgia

Gruzie, Lagodekhi, 2016

PACOVSKÉ STROJÍRNY realizovaly v roce 2016 projekt kompletní modernizace a intenzifikace malého průmyslového pivovaru Cristal Georgia ve východní části Gruzie v oblasti Lagodekhi. Na základě společné dohody s majitelem pivovaru byly řešeny možnosti navýšení kapacity pivovaru dodávkou prvních 3 kusů CK tanků a zároveň byla řešena kvalita vyráběného piva dodávkou křemelinové filtrace. Slavnostního otevření nové budovy s 3-nádobovou celonerezovou varnou o JV 33hl a zcela novým šrotovým hospodářstvím proběhlo 7. června 2016 a zúčastnili se ho vedle zástupce naší společnosti a vedení skupiny SAFICHEM i zástupci místních a oblastních státních orgánů včetně místních celebrit. S PACOVSKÝMI STROJÍRNAMI bylo dohodnuto pokračování spolupráce pro další období, a to v oblasti navýšení studených provozů o další CK tanky a vyřešení problémů souvisejících s chlazením.

pivovarů CRAFTER jsme celkem postavili